کارشناسی بهداشت شهرستان کردکوی

_.-به وبلاگ من خوش آمدید-._

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد

بسمه تعالی

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد مدارس مروج سلامت کردکوی  ساعت  8:30  در روز  پنجشنبه  مورخه  1/10/90  در دبیرستان نمونه دولتی حضرت زینب (س) برگزار شد در این کارگاه آموزشی مربیان تربیت بدنی ، پرورشی و مشاوره شهرستانهای کردکوی – بندر گز و گمیشان حضور داشتند که توسط 3 استاد مورد آموزش قرار گرفتند.این کارگاه راس ساعت 14 بعدازظهر به پایان رسید.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1390/10/04ساعت 8:58  توسط روح افزا معلم  | 

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری ایدز وسل

بسمه تعالی

کمیته اجرایی پیشگیری از بیماری سل در شهرستان کردکوی تشکیل شد این کمیته براساس توافقنامه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در خصوص فعالیت های مربوط به پیشگیری از بیماری سل با توزیع پمفلت به تعداد 2000 برگ به صورت مسابقه بین دانش آموزان گروه هدف ( مقاطع راهنمایی ) با حضور رئیس مرکز بهداشت جناب آقای دکتر صابری به همراه کارشناس بهداشت مدارس آن مرکز خانم چراغعلی و همچنین جناب آقای بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش و کارشناس بهداشت خانم معلم در روز شنبه مورخه 28/8/90در محل مرکز بهداشت شهرستان تشکیل شد. و مقررگردید برای دبیران علوم تجربی وزیست شناسی و مربیان بهداشت، کارگاه آموزشی-توجیهی در روز چهارشنبه مورخه 2/9/90 برگزار گردد./ کارشناسی بهداشت                            


+ نوشته شده در  شنبه 1390/09/05ساعت 12:49  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ عاطفه ها در شهرستان کردکوی به صدا در آمد.


زنگ عاطفه ها در شهرستان کردکوی به صدا در آمد. چهارشنبه 6/7/90 ساعت 10صبح درآموزشگاه دخترانه شاهد راهنمایی مراسم زنگ متمرکز عاطفه ها در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی همزمان با سراسر کشور بصدا در آمد. این مراسم با حضور بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش ،سمنانی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)،حاج آقا صادقپور از وعاظ محترم روئسای ادارات وفرهنگیان در جمع دانش آموزان آموزشگاه دخترانه شاهد راهنمایی برگزار شد. حاج آقا صادقپور از وعاظ محترم شهرستان کردکوی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین وتبریک روز دختر (تولد حضرت معصومه (س)،بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس وروز عاطفه ها گفت: احسان و نیکو کاری از توصیه های دین مبین اسلام و ائمه معصومین (ع) می باشد که کمیته امداد امام خمینی (ره) با استفاده از این ظرفیت هر ساله دست به برگزاری مراسم زیبا ی نیکو کاری در سراسر کشور می زند تا از این طریق فضا و فرصت برای افرادی که امکانات بیشتری در اختیار دارند فراهم شود به افراد بی بضاعت کمک کنند. ایشان افزودند: در این روز فرخنده روز میلاد حضرت معصومه (س) که به روز دختر نامگذاری شده است شایسته است شما دانش آموزان عزیز نیز به این امر زیبا به هر میزان که توانایی دارید اقدام نمایید که هم رضای خداوند و هم رضای مردم را در پی دارد. در این مراسم خانم مازندرانی مدیر آموزشگاه به مهمانان خیر مقدم گفت و دانش آموزان با خواندن دکلمه ،شعر ،سرود ،مراسم گلریزان ،اهداء کمک های نقدی و غیر نقدی دانش آموزان و مسئولین ، این روز را گرامی داشتندو رمضانعلی الیاسی فرماندار شهرستان کردکوی زنگ عاطفه ها رابصدا در آورد.

+ نوشته شده در  جمعه 1390/07/08ساعت 19:26  توسط روح افزا معلم  | 

نمایشگاه دست آورد های هفته سلامت شهرستان کردکوی افتتاح شد.

 

دوشنبه 22/1/90 ساعت 30/9 دقیقه صبح در محوطه مرکز بهداشت و درمان شهرستان کردکوی نمایشگاه دست آورد های هفته سلامت افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور رمضانعلی الیاسی فرماندار،بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش،دکتر مولایی رئیس مرکز بهداشت،محمد حسین شاعری معاون پرورشی و مسئولین ادارات انجام پذیرفت.

نمایشگاه با حضوز 8  ارگان و سازمان و دولتی و مردمی وفعالیت چمشگیر کارشناسی بهداشت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با ارائه تجهیزات و امکانات بهداشتی  ،بوشور ها ،ترکت ها  ،کلیپ های آموزشی  در قالب برنامه و سی دی...برگزار شد.

پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی نمایشگاه توسط رمضانعلی الیاسی فرماندار شهرستان کردکوی افتتاح شد.

سپس فرماندار،مدیران ادارات ،مدعوین و دانش آموزان از نمایشگاه بازدید بعمل آوردند.

  

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/01/24ساعت 20:18  توسط روح افزا معلم  | 

روز میلاد حضرت زینب (س)روز هسته ای وهفته سلامت را فرهنگیان کردکوی جشن گرفتند.

 

روز میلاد حضرت زینب (س)روز هسته ای وهفته سلامت را فرهنگیان کردکوی جشن گرفتند. شنبه 20/1/90 ساعت 30/1 دقیقه بعد از ظهر فرهنگیان شهرستان کردکوی در نمازخانه مدیریت روز میلاد حضرت زینب (س)روز هسته ای وهفته سلامت را جشن گرفتند. این مراسم با حضور بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش ،معاونین ،کارشناس مسئولان ،کارشناسان همکار زن و مرد برگزار شد. محمد حسین شاعری معاون پرورشی ضمن تبریک گفتن به مناسبت فرا رسیدن روز میلاد حضرت زینب (س)درخصوص روز هسته ای وهفته سلامت گفت: ایامی فرا رسیده که از چند نظر حایز اهمیت وارزش است .از طرفی میلاد پیام آور دشت کربلا حضرت زینب (س) و از طرفی روز فن آوری هسته ای ایران که ارزش و اعتبار خواصی را در بین ما ایرانیان دارد ونیز در هفته سلامت قرار داریم که با برنامه های متنوع آن برخودکرده ایم . محمد حسین شاعری با تشریح هریک از مناسبت ها در خصوص اهمیت وارزش آنها براساس روایات واحادیت سخن گفت. سید حجت ا.. میرکاظمی کارشناس بهداشت نیز در خصوص برنامه های ایام هفته سلامت صحبت کرد و در خصوص لزوم بهداشت و شعار هفته بهداشت مطالبی را به سمع حاضرین رساند و پس از پزیرایی جلسه به پایان رسید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/01/24ساعت 19:46  توسط روح افزا معلم  | 

جلسه ستاد هماهنگی هفته سلامت شهرستان کردکوی برگزار شد.

حجت ا...میرکاظمی کارشناس بهداشت و نماینده آموزش و پرورش در ستاد هفته سلامت شهرستان گفت: چهارشنبه 10/1/90 در دفتر رئیس مرکز بهداشت شهرستان کردکوی ساعت 10صبح جلسه هماهنگی ادارات در خصوص هفته سلامت برگزار شد.

میرکاظمی افزود:این همایش با حضور دکتر مولایی رییس شبکه بهداشت وحجت ا...میرکاظمی نماینده آموزش و پرورش  صابر حسینی نماینده هلال احمر درجمع نمایندگان ادارات شهرستان کردکوی برگزار شد.

همچنین ایشان :پس از تبادل نظر پیرامون موضوع مقرر شد: زنگ سلامت در آموزشگاه راهنمایی شاهد دختران برگزارشود، کارگاه آموزشی باعنوان دارو غذا جهت جمع آوری داروهای تاریخ گذشته مدارس اجرا شود، مسابقه نقاشی همگانی در آموزشگاهها" مروج سلامت" اجراشودوسایر برنامه های قابل اجرادر این ایام بررسی گردید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/01/24ساعت 19:42  توسط روح افزا معلم  | 

حضور فعال اكيپ هاي كارشناس بهداشت در مدارس مجري طرح ستاد اسكان

حضور فعال اكيپ هاي كارشناس بهداشت در مدارس مجري طرح ستاد اسكان

بر اساس مصوبات ستاد تسهيلات مسافران نوروزي شهرستان كردكوي و با عنايت ....... و تاكيد آقاي الياسي فرماندار محترم در خصوص رفاه حال و تكريم مسافرين نوروزي بهار 1390و زائران حرم ثامن الحجج امام رضا (ع) شبكه بهداشت و درمان با هماهنگي آموزش و پرورش ارزيابان و كارشناسان خود را همه روزه از تاريخ 28/12/89 لغايت 12/01/90 از ساعت 10 صبح لغايت 12 به 15 آموزشگاه اسكان اعزام نموده و توصيه هاي بهداشتي را به سرايداران ارائه مي نمايند، تا ميزبان شايسته اي براي مسافران گرامي باشيم.


 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/01/24ساعت 19:23  توسط روح افزا معلم  | 

بمناسبت روز ملی سلامت مردان ،کلیه نیروهای اداری آموزش و پرورش کردکوی ویزیت شدند.

 


بمناسبت روز ملی سلامت مردان،کلیه نیروهای اداری آموزش و پرورش کردکوی ویزیت شدند. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی :پنجشنبه 5/12/89 از ساعت 8:30 دقیقه صبح در اتاق کارشناس بهداشت شهرستان کردکوی بمناسبت روز ملی سلامت مردان کلیه نیروهای اداری آموزش و پرورش کردکوی توسط دکتر بهرینی معاینه و ویزیت شدند. این برنامه با شعار سلامت مردان ضامن سلامت امنیت خانواده و جامعه با تلاش حجت الله میرکاظمی کارشناس بهداشت و معاون پرورشی در راستای ارتقاءسلامت صورت پذیرفت.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 1:44  توسط روح افزا معلم  | 

همزمان با روز ملی سلامت مردان در آموزشگاههای پسرانه شهرستان کردکوی کارگاه آموزشی سلامت برگذار شد.

همزمان با روز ملی سلامت مردان در آموزشگاههای پسرانه شهرستان کردکوی کارگاه آموزشی سلامت برگذار شد. پنجشنبه 5/12/89 بمدت یک هفته هر روز در ساعات اداری آموزشگاههای متوسطه پسرانه شهرستان کردکوی کارگاههای آموزش سلامت برگذار می گردد. این کارگاههای آموزشی با حضور کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان کردکوی با هماهنگی مدیران آموزشگاههای و کارشناس بهداشت آموزش و پرورش برگذار میگردد. حجت الله میرکاظمی کارشناس بهداشت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران مرکز بهداشت ومدیران مدراس در این خصوص گفت: شبکه بهداشت با در اختیار گذاردن چهار پزشک وتجهیزات بهداشتی در خصوص چکاب کردن دانش آموزان -بررسی مسائل بهداشت مدارس متوسطه پسران با تشکل کارگاههای آموزشی نسبت به آسیب شناسی بهداشتی و کوشش در جهت تشخیص و رفع بیماری ها اقدامات مناسب در هفته سلامت انجام داده است.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 1:43  توسط روح افزا معلم  | 

جشنواره بزرگ غذای سالم سنتی با مکمل شیر بمناسبت ایام الله دهه فجر در سطح آموزشگاههای متوسطه شهرستان

جشنواره بزرگ غذای سالم سنتی با مکمل شیر بمناسبت ایام الله دهه فجر در سطح آموزشگاههای متوسطه شهرستان کردکوی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی: حجت الله میرکاظمی کارشناس بهداشت این مدیریت گفت: غذای سالم یکی از مهمترین و اساسی ترین دلیل برای سلامت جسمی انسان است وشیر یکی از موثر ترین عامل در این فرایند است ، در صورتی که این غذا در وعده روزانه قرار گیرد امسال ما در یک فراخوان عمومی و به مناسبت ایام ا...دهه فجر مبادرت به برگزاری جشنواره بزرگ غذای سالم با مکمل شیر را برگزار کردیم. میر کاظمی افزود:بیش از 30آموزشگاه شهرستان و 10مجتمع آموزشی در این جشنواره شرکت کردند. که با هماهنگی و محوریت آموزشگاه 15 خردا د دختران ومدیر فعال آن خانم شیبانی این امر میسر شد. میرکاظمی همچنین گفت:این جشنواره با مواد غدایی ساده و سالم در سه زمینه انواع شیربرنج ،فرنی و سوب شیر برگزار شد و جادارد اختصاصا از همکاری فعال دانش آموزان مقطع متوسطه برگزار کننده جشنواره و همه دانش آموزان فعال و خوب واانجمن اولیا و مربیان مدرسه که در این راستا بیشترین تلاش را بعمل آوردند تقدیر بعمل آورم. همچنین ایشان افزودند در روز افتتاحیه بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش ،جعفر قلی کیانی از نویسندگان و پیشکسوتان تعلیم و تربیت منطقه ،نماینده شبکه بهداشت و درمان ،همکاران فرهنگی و همه کسانی که مارا در این امر خطیر یاری دادند تقدیر و تشکر بعمل می آورم.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 1:0  توسط روح افزا معلم  | 

طرح آموزش مهارتهای زندگی ،پیش از ازدواج و خانواده


طرح آموزش مهارتهای زندگی ،پیش از ازدواج و خانواده در شهرستان کردکوی برگزار شد. چهارشنبه 29/10/89 ساعت 1بعد ازظهر در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی طرح آموزش مهارتهای زندگی ،پیش از ازدواج و خانواده برگزارشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/10/30ساعت 1:34  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ هوای پاک در شهرستان کردکوی بصدا در آمد.

زنگ هوای پاک در شهرستان کردکوی بصدا در آمد. شنبه 25/10/89 ساعت 8صبح در مجتمع سردار شهید تقی کیانی زنگ هوای پاک همزمان باسراسر کشور درمدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی بصدا در آمد. این مراسم با حضور سید غلامرضا جدی حسینی معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی،طبرسا روابط عمومی و مسئول آموزش اداره محیط زیست،اصغری مدیر مجتمع ،میرکاظمی کارشناس بهداشت و محمد جعفر شهری کارشناس سنجش وکارشناسان محیط زیست و فرهنگیان مجتمع سردار شهیدکیانی و آموزشگاه فرهنگیان پسر برگزار شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/10/30ساعت 1:25  توسط روح افزا معلم  | 

لوگو هوای پاک

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/10/22ساعت 20:3  توسط روح افزا معلم  | 

آسمان آبی (روز هوای پاک)

زیاده روی های انسان

خداوند، آفرینش انسان را به گونه ای قرار داده که برای زیستن، به تمامی آفریده های او نیاز دارد. از جمله این آفریده ها، هوای پاک و نیاز انسان به آن است تا بدین وسیله به حیات خود ادامه دهد. خداوند با حکمت و تدبیر خود، شرایط محیط زیست انسان را به گونه ای آفریده که تمامی مواهب دست به دست هم دهند و شرایط زیست سالم را برای او به وجود آورند. حرارت خورشید و تابش آن بر دریاها، بخار شدن آب دریاها، وزش بادها، ریزش باران، و وجود گیاهان و جنگل ها در زمین، همه برای این است که انسان از آنها به خوبی استفاده کند و به پرستش خدای تعالی بپردازد. البته زیاده خواهی های انسان همیشه برای او دردسرساز بوده و سبب شده تا نه تنها از این نعمت ها استفاده درستی نکند، بلکه با دست خود به آلوده کردن محیط زیست و از بین بردن این منابع طبیعی بپردازد.

شکر نعمت

خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان ها می فرماید: «مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم و مرا سپاس گویید و ناسپاسی نکنید». امام علی علیه السلام نیز سپاس گزاری از نعمت ها و فراهم آوردن موجبات خشنودی خدا را، نخستین حق از حقوق خدا می داند. هوای پاک، هوایی است که خداوند با توجه به نیاز انسان ها و دیگر موجودات زنده روی زمین، برای حیات آنها خلق کرده است. خدا با آفرینش انسان ها، حیوانات و گیاهان، عوامل تولید کننده هوای پاک را به وجود آورده، برای هر یک از این موجودات شرایط زیست سالم را فراهم کرده است. آفرینش جوّ زمین به گونه ای که هر یک از موجودات بتوانند نیازهای خود را برطرف سازند، از جمله نعمت هایی است که خداوند به مخلوقات ارزانی داشته است. بنابراین، شکر این نعمت ها بر ما واجب و لازم است و آلوده نکردن این هوای سالم و طبیعی، خود نوعی شکر این نعمت به شمار می آید.

ادامه متن در ادامه مطلب......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/10/22ساعت 19:55  توسط روح افزا معلم  | 

مسابقه فوتسال دوجانبه

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/10/22ساعت 1:0  توسط روح افزا معلم  | 

مسابقه والیبال

کمیته برگزاری مراسم روز9دی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی مسابقه والیبال برگزارکرد. بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در این خصوص گفت:همانگونه که مطلع هستید،روز 9دی روز بصیرت و آگاهی و روز تجدید بیعت با ولایت است،


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/10/22ساعت 0:57  توسط روح افزا معلم  | 

مراسم روز جهانی کودک با هماهنگی چهارکارگروه بهداشت و سلامت بشکل متمرکزدریک شهرستان برگزار گردید.

میرکاظمی همچنین گفت :این مراسم با حضورصادق قوانلو مدیرگروه بهداشت و سلامت استان هاشمی مدیر آموزش و پرورش ،مدعوین درجمع مربیان و دانش آموزان چهار شهرستان برگزارشد.

مراسم روز جهانی کودک با هماهنگی چهارکارگروه بهداشت و سلامت بشکل متمرکزدریک شهرستان برگزار گردید.

حجت ا...میر کاظمی کارشناس بهداشت و سلامت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی درمصاحبه ای با روابط عمومی گفت: برای اولین با ربه پیشنهاد کارگروه بهداشت و سلامت غرب استان که چهار شهرستان بندرگز ،بندر ترکمن ،کردکوی و گمیشان در آن عضو می باشندمقرر شد مراسم متمرکز روز جهانی کودک در یکی از شهرستانهای عضو برگزار گردد.

میرکاظمی افزود: علاوه بر برگزاری مراسم در همه آموزشگاها  مدرسه شهید فهمیده بندر گز میزبان برگزاری مراسم متمرکز این روز مقرر شد،بهداشتیاران و مربیان بهداشتی با هماهنگی کارشناسان شهرستان ها در مدرسه شهید فهمیده جمع شدند.

میرکاظمی همچنین گفت :این مراسم با حضورصادق قوانلو  مدیرگروه بهداشت و سلامت استان هاشمی مدیر آموزش و پرورش ،مدعوین درجمع مربیان و دانش آموزان  چهار شهرستان برگزارشد.

وی اضافه کرد:برنامه های متنوع روزجهانی کودک "کودک بدون خشونت"نامگذاری شد که در مراسم آن قرائت قرآن ،خواندن بیانیه روز جهانی کودک،سخنرانی معاون پرورشی شهرستان بندرگز ،سرود بهداشتیاران ،آموزش بهداشتی توسط مهمان مدعو دکتر کمالی ، مسابقات ،شیرین کاری،نقاشی واهداء جوایز از دیکر اقدامات این مراسم بود. 

منبع خبر :   روابط عمومی
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/08/23ساعت 23:43  توسط روح افزا معلم  | 

دومین جلسه کمیته سلامت اموزش و پرورش شهرستان کردکوی تشکیل جلسه داد.دومین جلسه کمیته سلامت اموزش و پرورش شهرستان کردکوی تشکیل جلسه داد.

 

یکشنبه 23/8/89 ساعت 10صبح دومین جلسه شورای سلامت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در دفتر مدیر برگزار گردید.

این جلسه با حضور بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش ،مولایی رئیس شبکه بهداشت و درمان ،محمد حسین شاعری معاون پرورشی ،کارشناسانی از آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و در مان برگزار شد.

پس از تبادل نظر پیرامون موضوع جلسه مقرر شد: مکاتبات با شبکه بهداشت جهت برگزاری كلاسهاي اموزشي در ابتدای هر ماه صورت پذیرد،جهت پیشگیري ایدز همایش شهرستانی برگزارگردد،كلاسهاي توجيهي  طرح آهن یاری با حضور مدیران متوسطه و راهنمايي،جلسات آهن یاری با  تکمیل دفتر چه سلامت،کلاسهای ضمن خدمت در خصوص مهارتهای ارتبا طی و برگزاری کارگاههای آموزش مهارتهای زندگی و بلوغ و پیشگیری از بیماریهای تب مالت وهاری...  

منبع خبر :   روابط عمومی
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/08/23ساعت 23:38  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ نمادین انظباط اجتماعی

زنگ نمادین انظباط اجتماعی در شهرستان کردکوی به صدا در آمد.یکشنبه 11/7/89 ساعت 30/7 دقیقه صبح در دبیرستان شاهد دختران زنگ نمادین انظباط اجتماعی در آموزش و پرورش شهرستان کردکوی به صدا در آمد.

این مراسم با حضور بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،سرهنگ شیرازی فرمانده نیروی انتظامی ،کارشناسان نیروی انتظامی و آموزش و پرورش در جمع دانش آموزان دبیرستان شاهد دختران کردکوی برگزار شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/07/23ساعت 20:22  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ استاندارد درشهرستان کردکوی به صدا درآمد.

پنجشنبه 22/7/89 ساعت 45/9 دقیقه صبح در آموزشگاه شهید محمد حسین فهمیده آموزش و پرورش شهرستان کردکوی زنگ استاندارد به صدا در آمد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/07/23ساعت 20:16  توسط روح افزا معلم  | 

انار

˙·▪•● انار و فواید آن ●•▪·˙

 

 

 

انار به نام علمى  “Punica granatum L.”از خانواده پونیکاسه  “Punicaceae”مى‏باشد. انار که از دیرباز با نام میوه بهشتی از آن یاد شده است از کلمه لاتین (granatum) به معنی میوه ای با دانه های بسیار اقتباس شده است. و دارای مواد مغذی مختلف از جمله ویتامینها و مواد معدنی است. برای نمونه انار دارای مقادیری ویتامین C و ویتامین های گروه B مثل اسید فولیک و نیاسین و مواد معدنی نظیر فسفر، منیزیوم، روی و پتاسیم است. انار با داشتن حدود mg 260 پتاسیم در هر ۱۰۰ گرم (در مقابل ۳میلی گرم سدیم) در کاهش فشار خون موثر است.

نتایج تحقیقات مختلف، خواص مفید زیادی را به بخشهای مختلف این میوه نسبت می دهند. برای نمونه، آب انار و پوست آن خواص بالقوه آنتی اکسیدانی دارند و با داشتن اثرات ضد سرطانی در پیشگیری و درمان انواع سرطان موثرند.

ادامه مطلب را مطالعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/07/20ساعت 21:20  توسط روح افزا معلم  | 

برگزاری مراسم جشن روز جهانی کودک

روز جهانی کودک

2662ynz5jymqk124mj0s.jpg

مراسم جشن روز جهانی کودک روز شنبه ۱۷/۷/۸۹ در شهرستان بندر گز با دعوت از بهداشتیاران شهرستان های:بنـدر گـز-کــردکــوی-بندر ترکمن  برگزار گردید. در این همایش اقای صادق قوانلو مدیر گروه سلامت و پیشگیری استان گلستان مدیر آموزش و پرورش و معاونت پرورشی تربیت بدنی بندر گز حضور داشتن که در این جشن با عنوان روز کودک و جهانی بدون خشونت برنامه های متنوع قرائت قران بیانیه روز جهانی کودک-سخنرانی معاون پرورشی-سرود بهداشت یاران-آموزش بهداشتی توسط دکتر کمالی-مسابقات وشیرین کاری-کارگاه نقاشی-اهدا جوایز-

+ نوشته شده در  شنبه 1389/07/17ساعت 18:57  توسط روح افزا معلم  | 

~> تقدیم به نازی

نگو بار گران بودیمو رفتیم

                                                   نگو نامهربان بودیمو رفتیم

آخه اینها دلیل محکمی نیست

                                         بگو با دیگران بودیمو رفتیم

 

خیالم راحته که به قلبت اسیبی وارد نمیشه  چون 19روش مراقبت از قلب را واردی
به روانت هم آسیبی وارد نمیشه چون چندین سال مهارت بهداشت روان را اجراکردی
لرزه به اندامت نیفتاد  چون مانور زلزله کارت بود هیچ ویروسی(.....)در کارت نبوده  چون همیشه واکسیناسیون توام انجام دادی کی می تونه توراسنجش کنه تو که 15سال توکار سنجش بودی این همه توی هوای پای نفس کشیدی، این همه هفته های سلامت گذراندی این همه پیشگیری این همه مراقبت این همه شور سرود ،جشن غذا و شکوفه ها،این همه پالایش ،پدیکلوز،این همه فکر دهان دندان ،مو،چشم و گوش دانش آموزان بودن این همه روی زمین پاک راه رفتن ،این همه دغدغه شهرسالم راداشتن..... !!! خدای کعبه یاورت در زندگی باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/07/07ساعت 0:12  توسط روح افزا معلم  | 

جملاتي از چارلی چاپلین

 

 

با پول می شود

خانه خرید ولی آشیانه نه

رختخواب خرید ولی خواب نه

ساعت خرید ولی زمان نه

دارو خرید ولی سلامتی نه

خانه خرید ولی زندگی نه

و بالاخره می توان قلب خرید ولی عشق را نه

 ـ-: روز جهانی قلب :-ـ 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/07/04ساعت 20:5  توسط روح افزا معلم  | 

گل

اینم یک گل تقدیم به دوستان بیننده

شروع سال تحصیل با ارزوی

 

سلامتی و تندرستی

 

بر دانش آموزان و  مبارک باد

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/06/30ساعت 10:37  توسط روح افزا معلم  | 

بمناسبت روز کارمنداز کارمندان نمونه آموزش و پرورش کردکوی تجلیل بعمل آمد.

تعداد 10تن از کارمندان نمونه شهرستان شامل:حجت ا...میرکاظمی،سید علی مهدوی،محمد رضا کیا الوندی،محمد جعفر شهری،علی افسا،حمید مازندرانی،حسینعلی آهنگری ،حیدر علی عسگری،محمد علی شعبانی و عبد الرحمن منچر.با اهداء لوح تقدیر و هدیه ای تجلیل بعمل آمد.

این مراسم که همزمان برای آموزش و پرورش و دیگر ادارات برگزار شد با حضوز حیدر علی احمدی فرماندار،بهروز مازندرانی رئیس اداره آموزش و پرورش ،مسئولین نهادها ،ارگانها و ادارات برگزار شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/06/23ساعت 2:0  توسط روح افزا معلم  | 

جداسازی ابخوری

در طی بهسازی مدارس شهرستان با توجه به بوجه در نظر گرفته شده برای جدا سازیه ابخوری ها از سرویس دستشویی و چندین مدارس شهرستان از جمله:آموزشگاه شهید هاشمی نژاد-خلیج فارس -شهید میاندره - شهید روهنده - شاهد -هفته تیر - شهید مدنی و .... تحت پوشش و اجراء گردید. در همین راستا بهسازی ابخوری و سرویس بهداشتی شندین مدارس انجام شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/06/23ساعت 1:41  توسط روح افزا معلم  | 

جلسه شورای سلامت و بهداشت

j24d4olkp893udxi2q94.jpg 

جلسه شورای سلامت و بهداشت شهرستان در فرمانداری با حضور مسئولین ادارات در تاریخ ۲۲/۶/۸۹ برگزار گردید. کارشناس بهداشت آموزش و پرورش به نمایندگی از طرف معاونت پرورشی در جلسه حضور داشت. از مهم ترین مصوبه جلسه تشکیل کمیته آموزش پیشگیری از بیماری ایدز.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/06/23ساعت 0:35  توسط روح افزا معلم  | 

شعر زیبا در وصف امام زمان از اقاسی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/04/24ساعت 20:6  توسط روح افزا معلم  | 

.::مناجات شعبانیه::.

.::مناجات شعبانیه::.

 

بازآی دلم گرفته ای ناجی زمانه ... .... از این جهان هستی از این غم شبانه


هر شب به شوق رویت با ماه همنشینم......غمگین و دل شکسته در کنج آشیانه


ای نور چشم زهرا ای یادگار مولا......... نامت به روی لبها تا می زند جوانه


پر می کشد دل من همراه جانم از تن.... .... ... .. تا چون غبار راهت با تو شود روانه 


 جانم شود فدایت سوگند بر خدایت....... ... ......هر جمعه در هوایت گیرد دلم بهانه 


   ترسم تو را نبینم با یاد تو بمیرم.... .... ... ..... در این کویر تشنه بی نام و بی نشانه 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/04/24ساعت 3:18  توسط روح افزا معلم  | 

فرمایشات مولا علی (ع)

بسم الله الرحمن الرحيم

از فرمايشات حضرت علي (ع)

 

 بزرگترين گناهترس است 
 بزرگترين تفريح كار است 
 بزرگترين بلا  نوميدي است 
 بزرگترين شجاعت صبر است 
 بزرگترين استاد  تجربه است 
 بزرگترين اسرار   مرگ است 
 بزرگترين افتخار  ايمان است 
 بزرگترين سود    فرزند نيك است 
 بزرگترين هديه  گذشت است 
 بزرگترين سرمايه   اعتماد به نفس است 
 آنچه بر قضا وقدر فايق آيد   صبر است 
 آنچه آدمي را صيقل دهد كار است 
 آنچه كه كهنه اش بهتر است دوست است 
 آنچه كه از علم بهتر است  تجربه است 
 آنچه براي مرد ننگ است   غصه است 
 آنچه بيش از مرگ آدمي راميكشد نوميدي است 
 آنچه هرقدر دراز باشد كوتاه است  عمر است 
 آنچه كه كمش زياد استدشمن است 
 آنچه كه زيادش هم كم است ايمان وجوانمردي است
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/04/06ساعت 1:6  توسط روح افزا معلم  | 

~> سفر همدان <~

ما کارشناسان
با یک چمدان
با ماشین استان
همراه دوستان
هم از گلستان
از باغ و بوستان
رفتیم به تهران
قم و جمکران
جاده ساوه
بعدش همدان
چه خوش بودیم ما با شیر سنگی
کوههای زیبابا گل رنگی
در کنار مفاخر
 بوعلی بابا طاهر
  گنجنامه ای که خوندیم
هگمتانه را دیدیم
خوشحال بودیم بی درد
رفتیم غار علی صدر
پنج روز بودیم در سفر
با دوستانی همسفر
تاتلی و بای و کوهی
خانم احمدی و کردی
اتابای و نازقلیچ و کریمی
این سه دوست صمیمی
خوش تربیت، یادگاری
 ،سید جواد،میرکاظمی
مسئولین این گروه
 زنگانه و قوانلو
دست علی یارشان
خدانگهدارشان

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/03/27ساعت 1:19  توسط روح افزا معلم  | 

طرح سنجش سلامت

با توجه  به نزدیک شدن ایام ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی جلسه ستاد طرح سنجش و سلامت شهرستان در روز سه شنبه ۲۵/۳/۸۹ ساعت ۱۰ صبح با حضور کارشناسی آموزش ابتدایی ،کارشناسی مرکز بهداشت ،مربیان ،مدیر وکارشناسی بهداشت و سلامت شهرستان در آموزشگاه شهید هاشمی نژاد برگزار گردید.بر اساس این طرح امسال حدود ۷۸۰ نفر از دانش آموزان در سه پایگاه شهر(هاشمی نژاد) و روستا(خانه بهداشت یساقی،دبستان مهدیه وشهید گرجی) مورد سنجش قرار می گیرند .در طول جلسه پیرامون نوبت دهی دانش آموزان فراهم نمودن شرایط مناسب و مطلوب برای مربیان و پزشکان و خانواده در سالن انتظار و تبلیغات و اطلاع رسانی از طریق تراکت و پارچه نویسی و در نظر گرفتن سه روز مراجعه برای افرادی که در نوبت تعیین شده مراجعه ننمودند،مصوب شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/03/26ساعت 10:54  توسط روح افزا معلم  | 

عطسه کردن مفید است

 

عطسه كردن از جمله مواردی است كه خرافات زیادی در رابطه با آن وجود دارد تا جایی كه برخی از افراد به محض عطسه كردن، فال حافظ می‌گیرند!

بعضی‌ها پس از یك عطسه از لفظ «صبر آمد» استفاده می‌كنند و بعضاً كار خود را به تعویق می‌اندازند، كفش‌های خود را لنگه‌ به لنگه می‌پوشند یا در كفش‌های خود نمك می‌ریزند!

اما در اینجا باید یادآور شویم كه عطسه اساساً یك مكانیسم دفاعی طبیعی بدن است و نه تنها بد نیست (به جز زمانی كه یك لیوان چای داغ در دست دارید!)، بلكه فواید زیادی هم برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی به راه های تنفسی دارد.

در حقیقت وجود یك جسم خارجی به راه های تنفسی و حركت مژه‌های موجود در مخاط‌ بینی پیامی را به مغز می‌رسانند كه موجب عطسه می‌شود، این عكس‌العمل بیشتر تحت كنترل حس لامسه است تا چشایی.

زمانی كه عطسه روی می‌دهد، قفسه سینه شدیداً منقبض می‌شود، به این ترتیب مقدار زیادی هوا به سرعت از طریق بینی عبور می‌كند و به این ترتیب به پاك كردن مجاری بینی از مواد خارجی كمك می‌كند.

ادامه مطلب یادتون نره


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/03/25ساعت 2:14  توسط روح افزا معلم  | 

جشنواره سرود بهداشتیاران

 

جشنواره سرود بهداشتیاران مدارس مرحله استانی در روز یکشنبه تاریخ ۱۹/۲/۸۹ در اردوگاه مینودشت با حضور منتخبین شهرستانی برگزار می شود که گروه سرود شهرستان کردکوی از آموزشگاه دخترانه هاشمی نژاد همراه مربی بهداشت خانم حسینی و مسئول فنی خانم رضیعی به همراه کارشناس بهداشت شهرستان اقای حجت ا... میرکاظمی شرکت می نمایند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/02/19ساعت 0:49  توسط روح افزا معلم  | 

گزنه اش-خمیر اش

 

برای افراد سرما خورده یک نوع آش می پختند که مخلوطی از انواع و اقسام حبوبات و گوشت بود و باید ساعتها روی آتش می جوشید تا  جا بیفتدو معمولا به آن نعنا داغ می زدند و سرو می کردند.آش گزنه هم معمول بود . گزنه بر دو نوع بود نر و ماده گزنه جوان نر انتخاب می شد و آن را با قیچی می چیدند و همراه برنج می پختند و معمولا با رب انار رقیق شده نوش جان می کردند. این آش خاصیت دارویی داشت و همه کس به خوردن آن رغبتی نداشت.

اما معروفترین و مهمترین آش ، آش خمیر بود . برای پختن این آش کد بانو ها از قبل همدیگر را خبر می کردند. روز اول رشته بری بود . از صبح آرد را خمیر کرده و بعد از ورز آمدن خمیر را پهن کرده و با دقت بصورت مجوف لوله کرده و داخل مجمعه آرد ریخته و خمیر را با کارد تیزی بصورت رشته های نازکی می بریدند.وبلا فاصله داخل مجمعه دیگری با آرد مخلوط می کردند که نچسبد.و سپس روی پارچه سفیدی پهن می کردند تا باد بخورد و خشک شود. البته این روزها رشته های آماده به بازار آمده ولی تازگی وخوشمزگی آن رشته های دستی را ندارند. روز دوم نوبت پختن آش بود دیگ آش معمولا بزرگ و یک یا دومنه بود . بنشن شامل نخود و لوبیا و عدس و باقلا خشک و برنج و تکه های کدوی زرد رسیده و شیرین بود که داخل دیگ ریخته می شد البته کدو را آخر کار می ریختند . مقدار زیادی سیر خشک شده در هاون کوبیده می شد و همراه نعنا داخل ماهیتابه پر از روغن تفت داده می شد و در آخر داخل دیگ آش خالی می شد که صدای آن تا ده خانه آنورتر هم می رفت . بوی سیر داغ نیز تا هفت درو همسایه می پیچید بنا براین ابتدا چند کاسه برای همسایگان فرستاده می شد . و بعد نوبت خوردن آش فرا می رسید . آش را در کاسه های بزرگ به اندازه دیگهای چهار و شش نفره امروز سرو می کردند. و هر نفر به اندازه گنجایش می خورد . به این آش شکر می زدند تا شیرین شود . آش سنگین بود و بعد از خوردن نیاز به استراحت داشت . ضمن اینکه داغ هم سرو می شد این بود که با پیشانی های عرق کرده نوبت خواب می رسید....بعضی آدمها را با پسوند آش می شناختند مثل حسن خمیر آش محمد دو آش و...

+ نوشته شده در  جمعه 1389/02/10ساعت 21:6  توسط روح افزا معلم  | 

مسابقات هفته

  یک عکس و یک خاطره

(سه جايزه)

  

شرکت کنندگان گرامی: مسابقه هفته به صورت ابتکاری با عنوان یک عکس و یک خاطره به حضور شما ارائه می گردد. شما با توجه به سوالات روی عکس پاسخ خود را در قسمت  <نظرات> بنويسيد.

(جوايز براي ۳ نفر از برندگان به قيد قرعه در تاريخ ۱۲/۲/۸۹ ارسال مي گردد)      

+ نوشته شده در  جمعه 1389/02/03ساعت 3:12  توسط روح افزا معلم  | 

سینوزیت (پزشکی)

سینوزیت (پزشکی)

 

سينوزيت به معناي التهاب مخاط سينوس است و در یک تقسیم بندی انواع چركي حاد ، تحت حاد و مزمن ، سينوزيت آلرژيك و سينوزيت هيپرپلاستيك تقسيم مي شود .

لفظ صحیح در مورد سینوزیت ، رینوسینوزیت Rhinosinusitis  است. انواع سینوزیت بقرار ذیل است:

1- سینوزیت حاد ( دوره کمتر از 4 هفته )

2- سینوزیت تحت حاد ( دوره بیش از 4 هفته اما کمتر از سه ماه یا 12 هفته )

3- سینوزیت مزمن ( دوره بیش از 12 هفته )

سرماخوردگی در 3% بالغین و در 30 % اطفال منجر به سینوزیت میشود. دو عامل اصلی زمینه ساز سینوزیت عبارتند از: عفونت راه هوائی فوقانی و آلرژی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/02/03ساعت 1:20  توسط روح افزا معلم  | 

شباهت عجيب بين انسان و سبزي­ها :

 هویج حلقه شده شبیه چشم انسان است.

مردمک و عنبیه و خط نوری که به چشم میرسد درست مانند چشمانسان است. حتما میدونید که مصرف هویج باعث افزایش جریان خون در عملکردچشم میشه.

ويتامينA موجود در هويج ،چشم را در برابر كوري محافظت ميكند.

شباهت عجيب ميوه ها با اعضاي بدن

1-        انگور و ريه­ها : ريه­هاي ما از شاخه هاي كوچك تشكيل شده­اند كه ميسه­هاي هوا مانند انگور به آن متصل است. ريه­هاي ما شبيه شاخه انگور است. جالب اينجاست كه بين اين دو نه تنها شباهت ظاهري وجود دارد بلكه خوردن انگور به ويژه دانه­هاي آن حاوي پروئنتوسيانيدين است كه سبب كاهش آلرژي تنفسي و جلوگيري از سرطان ريه مي­شود. انگور سبب مي­شود اكسيژن بيشتري به خون از طريق ريه­ها برسد.

2-    قارچ و گوش : برشي از قارچ را به كنار گوش انسان بگزاريد شباهت زيادي وجود دارد. از همه جالبتر، قارچ داراي ويتامين D است و اين ويتامين نه تنها براي استخوان­ها بلكه براي تقويت قدرت شنوايي و رساندن صدا به مغز مفيد و موثر است.

3-    گردو و مغز : گردو و مغز از لحاظ ظاهري شبيه يكديگر هستند. ه

گردو شبیه مغز انسان است.

 

به دو نیمکره و قسمت بالایی و پایین مغز و همچنین چین خوردگیها و پیچیدگی های آن دقت کنید!شاید ندونید که گردو ۳۶ مرتبه نورونهای پیامرسان به مغز را گسترش میده.

مچنين گردو حاوي اسيد چرب امگا 3 است كه براي مغز و سلامتي آن لازم و ضروري است و افراد را از بروز آلزايمر مقاوم مي­سازد. محققان دانشگاه بوستون معتقداند كه خوردن گردو سبب مي­شود افراد به ناراحتي­هاي مغزي دچار نشوند و حافظه اي قوي داشته باشند.

4-       موز و لبخند آدمي : جلوي آينه بايستيد و لبخند بزنيد و يك موز هم كنار صورت خود قرار دهيد ببينيد چقدر شبيه هم است. همچنين بايد افزود كه در موز پروتئيني به نام تريتوفان وجود دارد كه ضد افسردگي است و سطح سروتنين را تنظيم مي­كند و سبب مي­شود فرد شاداب و خندان باشد

شباهت عجيب بين انسان و موز

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/02/01ساعت 1:46  توسط روح افزا معلم  | 

غذاهای خوش قلب

·روزانه از میوه و سبزی استفاده کنید

·سهم گوشت قرمز را در برنامه غذایی­تان کاهش و سهم گوشت سفید را افزایش دهید

·چربی را در رژیم غذایی­تان محدود کنید

·نمکدان را از سفره غذایی دور کنید

.ورزش، ورزش، ورزش !

·ورزش دیواره­های قلب شما را قوی­تر می­کند و قلبی که قوی­تر باشد خون را بهتر و راحت­تر به جریان می­اندازد و در نتیجه اکسیژن راحتتر به عضلات بدن می­رسد و عضلات با قدرت بیشتر کار می­کند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/02/01ساعت 1:15  توسط روح افزا معلم  | 

الفبای سلامت قلب

vt6sfih8sn2gqlkjbotp.jpg

!سیگارکشیدن قدغن!

· سیگارکشیدن سبب باریک شدن سرخرگها میشود

· سیگارکشیدن به ریه ها آسیب میرساند و آسیب ریه ها نیز میتواند به سلامت قلب صدمه بزند.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/01/27ساعت 23:54  توسط روح افزا معلم  | 

همایش متمرکز هفته سلامت و شهرنشینی شهرستان کردکوی برگزار شد.

همایش متمرکز هفته سلامت و شهرنشینی شهرستان کردکوی برگزار شد. حجت ا...میرکاظمی عضوستاد هفته سلامت آموزش و پرورش و کارشناس بهداشت اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در مصاحبه با روابط عمومی گفت :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/01/27ساعت 22:7  توسط روح افزا معلم  | 

25 تن از بهداشتیاران اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی به پاکسازی حاشیه شهرکردکوی پرداختند.

25 تن از بهداشتیاران اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی به پاکسازی حاشیه شهرکردکوی پرداختند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/01/27ساعت 22:1  توسط روح افزا معلم  | 

بمناسبت هفته سلامت یک دوره مسابقات دارت در اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار گردید.

بمناسبت هفته سلامت یک دوره مسابقات دارت در اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار گردید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/01/27ساعت 21:47  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ سلامت در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی بصدا در آمد

 


زنگ سلامت در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی بصدا در آمد. چهارشنبه 18/1/89 ساعت 9صبح زنگ سلامت در آموزشگاه راهنمایی نمونه دولتی فرهنگیان شهرستان کردکوی همزمان با سراسر کشور بصدا در آمد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/01/20ساعت 22:41  توسط روح افزا معلم  | 

اس ام اس های جالب و خواندنی

 

 

سوزن رفاقت در تیوپ قلبم فرو رفت و گفت: فییییییییییس

تازه فهمیدم پنچرتم رفیق!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

پدال دنده موتورتیم با پا بزن تو سرمونو خلاصمون کن!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

پوست موز زیر پاتم ، حال میکنم اگه افتخار بدی پاتو بذاری روم !

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

به لوتی میگم : آب بده دریا میده ، میگم گل بده گلستان میده ، میگم معرفت و دوستی بده همش شماره تو رو میده !!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

آب دماغتیم…آنتی هیستامین بخور ، فنا شیم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/01/16ساعت 22:30  توسط روح افزا معلم  | 

در کوچکترین اتفاقات عظیم ترین تجارب بشر نهفته است . باور کنید ...

۱- گاهی به تماشای غروب آفتاب بنشینیم.

2 - سعی کنیم بیشتر بخندیم.

3- تلاش کنیم کمتر گله کنیم.

4 - با تلفن کردن به یک دوست قدیمی، او را غافلگیر کنیم.

5 - گاهی هدیه‌هایی که گرفته‌ایم را بیرون بیاوریم و تماشا کنیم.

6 - بیشتردعا کنیم.

7 - در داخل آسانسور و راه پله و... باآدمها صحبت کنیم.

8- هر از گاهی نفس عمیق بکشیم.

9- لذت عطسه کردن را حس کنیم.

10- قدر این که پایمان نشکسته است را بدانیم.............

 ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/01/16ساعت 22:13  توسط روح افزا معلم  | 

آش های استان گلستان

هلی آش:

برای تهیه این آش ابتدا نخود و لوبیا را می ‌پزند. سپس آب آن را بیشتر ‌کرده و سبزی و برنج را داخل آن می‌ ریزند.

بعد از آن که کمی‌ پخته شد، بر حسب سلیقه شخصی کمی ‌کدو به آن اضافه می ‌کنند. پس از آن گوجه سبز (هلی) و کمی‌ شکر داخل آن می‌ ریزند. بعد از اینکه آش جا افتاد، به آن پیاز داغ اضافه می کنند. 

گوجه آش:

برای تهیه این آش، ابتدا گوشت را با پیاز و گوجه فرنگی تفت می ‌دهند. سپس به آن آب، نمک، فلفل و برنج اضافه می ‌کنند و آن را روی شعله ملایم قرار می‌ دهند تا جا بیفتد. بعد از 2 تا 3 ساعت آش آماده می شود و به آن نعناع داغ می‌ زنند.

ماش آش: 

این آش را اغلب در زمستان برای کسی که سرماخورده باشد، می‌ پزند. به این  صورت که برای تهیه آن ابتدا ماش را پخته و پوست آن را می ‌گیرند. بعد از آن ماش پخته شده را با پیاز، نمک و فلفل می ‌پزند. وقتی که خوب جا افتاد، به آن پیاز داغ می ‌زنند. به این ترتیب آش آماده می‌ شود.

کی آش:

برای تهیه این غذا، ابتدا برنج را با مقداری نمک و آب می پزند. سپس کدوی زرد را به آن اضافه می ‌کنند. بعد از اینکه آش جا افتاد، آن را با آب انار میل می ‌کنند (برای تهیه آب انار ابتدا انار‌ها را دانه کرده، بعد آب آن را می ‌گیرند و به آن نمک، شکر و نعناع اضافه می‌ کنند).

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/01/15ساعت 23:53  توسط روح افزا معلم  | 

جلسه ستاد هفته سلامت شهرستان کردکوی برگزار شد


جلسه ستاد هفته سلامت شهرستان کردکوی برگزار شد حجت ا...میرکاظمی کارشناس بهداشت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی طی مصاحبه ای با روابط عمومی گفت: جلسه ستادهماهنگی هفته سلامت شهرستان کردکوی ساعت 30/8 دقیقه مورخه 19/12/88 در دفتر رئیس مرکز بهداشت شهرستان کردکوی برگزار گردید. میر کاظمی افزود: برنامه های مدیریت آموزش و پرورش جهت هرچه بهتر برگزاری مراسم هفته سلامت ابتدا زنگ سلامت می باشد که مقرر شد در مدرسه راهنمایی فرهنگیان اجرا شود نیزبرگزاری نمایشگاه نقاشی پیرامون بهداشت و سلامت با موضوع بهداشت و شهرنشینی در سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش و پرورش برگزار می شود، همچنین اجرای کارنوال دانش آموزی ،برگزاری کلاسهای آموزشی درخصوص بهداشت،مشاوره رایگانی دانش آموزان توسط مشاوران مرکز بهداشت شهرستان ،مسابقه مقاله نویسی و اس ام اس ،اردوی پاکسازی هاشیه جنگل ،مسابقه دارت بین ادارات شهرستان ،وزیت رایگان کارکنان آموزش و پرورش ،بازدید از مدارس و... تصمیماتی است که در این خصوص انجام پذیرفت. حجت ا..میرکاظمی گفت شعارجهانی امسال هفته سلامت "شهرنشینی و سلامت" نامگذاری گردیده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/01/15ساعت 23:45  توسط روح افزا معلم  | 

همكاري 20 هميار پليس با نيروي انتظامي كردكوي20دانش آموز همیار پلیس آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با نیروی انتظامی همکاری کردند. از شنبه 29/12/88 تا 12/1/89 تعداد 20دانش آموز فعال عضو تشکل دانش آموزی پیشتازان با عنوان همیار پلیس (راه ور پا) با پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی شهرستان کردکوی همکاری کردند. این نیرو ها با مستقر شدن در مراکز پر تردد شهرستان خصوصا دور میدان شهرداری شهرستان کردکوی مسیر تردد مسافران نوروزی بشکل منظم هر روزه از ساعت 8صبح تا 6بعد از ظهربه مسافران نوروزی خدمات رسانی کردند. همیاران پلیس با تهیه نقشه راهنمای منطقه ،برشور ،تراکت.... و با هدایت و تذکر ات ایمنی لازم به رانندگان و مسافران به این امر مبادرت ورزیدند.
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/01/15ساعت 23:42  توسط روح افزا معلم  | 

تکمیل دفترچه سلامت

فعالیت تکمیل دفترچه سلامت دانش آموزان مقطع متوسطه توسط مربیان بهداشت شهرستان به همراه کارشناسان مرکز بهداشت در آموزشگاه های شهرستان آغاز گردید. که در این برنامه قد و وزن و معاینات پزشکی انجام گرفته و در دفترچه سلامت به ثبت رسید که در موارد شناسایی شدن برخی از بیماری ها به مراکز درمانی هدایت می گردند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/12/05ساعت 18:55  توسط روح افزا معلم  | 

پدر باران است ، مادر شعر عاشقانه خدا

 

87u6vo8ykstxqd2t7a.jpg

 

 مادر ، تکواژه‌ایست زیبا

مادر ، عین زیبا
ییست و البته که زیباتر از زیبایی چیزی نیست........

 

 

 

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/11/29ساعت 22:21  توسط روح افزا معلم  | 

جشنواره غذا در یوم الله دهه فجر و 22 بهمن

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/11/28ساعت 0:10  توسط روح افزا معلم  | 

همایش بهداشتیاران مدارس

 

همایش بهداشتیاران مدارس ده آموزشگاه شهرستان کردکوی با اجرای برنامه های دهه فجر در اردوگاه الغدیر شهرستان کردکوی با برنامه های افتتاحیه،پذیرایی صبحانه،بازی های پرورشی و ورزشی،کارگاه آموزشی دهان و دندان اهدا جوایز توسط معاونت محترم پرورشی و تربیت بدنی به برندگان مسابقات…. در پایان جهت قدردانی از تلاش بهداشتیاران به همه آنها جوایز بهداشتی (خمیر دندان ومسواک ،دستمال کاغذی جیبی،کاور با آرم بهداشتیاران)اهداشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/11/14ساعت 15:48  توسط روح افزا معلم  | 

جلسه بهداشت یاران کردکوی

بمناسبت هفته هوای پاک برگزار گردید. 23/10/88 چهارشنبه ساعت 9صبح در اتاق بهداشت بمناسبت هفته هوای پاک بهداشت یاران آموزش و پرورش کردکوی جلسه هم اندیشی برگزار کردند. این جلسه با حضور محمد حسین شاعری معاون پرورشی و کارشناسان بهداشت آموزش و پرورش کردکوی تشکیل گردید. حسین شاعری معاون پرورشی ضمن توصیه های بهداشتی و رعایت استانداردهای بهداشت گفت: ...................................
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/11/03ساعت 1:26  توسط روح افزا معلم  | 

52هزار قرص آهن در مدارس دختران شهرستان کردکوی توزیع می گردد.

قرص ها در 29آموزشگاه وبین 3000تن از دانش آموزان توزیع می شود ...........................


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/10/28ساعت 23:2  توسط روح افزا معلم  | 

بمناسبت هفته هوای پاک جلسه مربیان بهداشت کردکوی برگزار گردید.

بمناسبت هفته هوای پاک جلسه بهداشت یاران کردکوی برگزار گردید. 23/10/88 چهارشنبه ساعت 9صبح در اتاق بهداشت بمناسبت هفته هوای پاک بهداشت یاران آموزش و پرورش کردکوی جلسه هم اندیشی برگزار کردند. این جلسه با حضور محمد حسین شاعری معاون پرورشی و کارشناسان بهداشت آموزش و پرورش کردکوی تشکیل گردید........................
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/10/28ساعت 22:52  توسط روح افزا معلم  | 

زنگ هوای پاک در آموزشگاههای شهرستان کردکوی به صدا درآمد.

محمد حسین شاعری معاون پرورشی ضمن تبریک به مناسبت هفته هوای پاک گفت :انتخاب الگوی مصرف مناسب در زندگی اجتماعی ،استفاده صحیح از امکانات ،پاکیزگی در محیط زندگی و کار ، جلوگیری از حیف و میل اموال عمومی و خصوصی استفاده بهینه از سوخت،دوری از آلودگی های صوتی و...نمونه ای از اقداماتی است که می تواند در اصلاح الگوی مصرف موثر باشد ..........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/10/28ساعت 22:42  توسط روح افزا معلم  | 

آنفولانزای نوع N1H1

 

                                                                     

آنفولانزای خوکی یک بیماری تنفسی واگیردار است که مسبب آن ویروس آنفولانزا نوعA می باشد. بر اساس مطالعات انجام شده ، انتقال این ویروس معمولاً بر اثر تماس انسان با خوک است و بررسی آخرین مبتلایان ، امکان انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر را نشان می دهد.

<< عکس ها در ادامه مطلب>>


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/10/27ساعت 23:53  توسط روح افزا معلم  |